Spānijas kailgliemežu 2023/2024 sezona

Tuvojas noslēgumam aktīvais Spānijas kailgliemežu laiks šajā gadā. Kā mūsu ģimenei gāja šajā vasarā? 

Nav īsti par ko pat daudz rakstīt, bildes arī ir tikai dažas no šīs sezonas. Šogad esam bijuši 10 dienu ceļojumā Vācijā, ir nākušas klāt citas aktualitātes, nav bijis tik daudz laika regulārai gliemežu lasīšanai, zāles pļaušanai, utt. Ja šāda aizņemtības situācija būtu bijusi pirms gada, būtu traki, jo gliemeži būtu mūsu teritorijā jau visur. 

Zāli atļāvāmies šogad salīdzinoši reti nopļaut, dažbrīd pat kaimiņiem biežāk tas sanāca. Bija kāds mēnesis, kad nebija laika iziet dārzā pat pusstundai dienā. Izejot gliemežu lasīšanas apgaitā, pirmajā reizē pēc vismaz 1 mēneša pārtraukuma atradām 3 gliemežus savā teritorijā, 2 teritorijā, kura jau praktiski ir atkarota pagājušā gadā. Otrā kaimiņu teritorijā, kas arī nebija ilgu laiku nopļauta, pēc pļaušanas divus vakarus tika apsekota. Tur pirmajā vakarā bija 34 gliemeži, otrā - 14 gliemeži. Sajūta pēc lasīšanas, kā pēc pastaigas vēlā vakarā. Vietā, kur vēl šajā pavasarī ik pa laikam kādu gliemezi atradu, to vairs tur nav. 

Protams, tas nenozīmē, ka varam par gliemezi aizmirst, jo tas var jebkurā brīdī no tālākām teritorijām atgriezties, būs jāpieskata regulāri šīs teritorijas, bet iespējamā regularitāte - reizi mēnesī. Un vislabāk pēc lietainas dienas, vakarā, lai atrastu tos dažus eksemplārus, biežāk pavasara pusē, kamēr nav olu dēšanas laiks. Bet, ja paliks tie daži gliemeži, sērga un bezgalīgā cīņa ar vējdzirnavām turpināsies un problēma šķitīs neuzvarama! 

Daudziem šķiet, kā visērtākā un vienkāršākā metode ir pīles pret gliemežiem. Ja man tagad būtu pīles, kas tās barotu, kamēr bijām Vācijā? Cik laika viņām veltītu katru dienu, lai barotu, utt.? Nemaz nerunājot par pīļu barības pirkšanu.  Šogad arī naudas ziņā - neesam gliemežu cīņā šogad neko ieguldījuši. 

Bet ja nav gliemezis, vai tas ir tikai rets viesis, varēsiet atļauties arī kaut kur aizbraukt un atpūsties, nesatraucoties par to, kas notiek dārzā ar gliemežiem un pīļu barošanu.

Protams, visvienkāršākais un efektīvākais variants - neielaidiet savā dārzā šo iemītnieku, šobrīd informācijas ir daudz, izmantojiet to! Bet, ja jau ir, cīnieties, jo ātrāk un vairāk, jo rezultāts būs ātrāks un efektīvāks. 

Ja patika, padalies!