Ārējie resursi

Šeit ir publiski pieejamie video sižeti un raksti saistībā ar Spānijas kailgliemezi. Pievieno lūdzu, ja Tu redzi vēl nepievienotus un noderīgus resursus. Ja video ir Tavs, ieliec to vispirms savā Youtube kanālā un pēc tam ārējo resursu pievieno šeit. Pievienot video un rakstus vari, ja esi reģistrēts mājaslapas lietotājs.

Spānijas kailgliemežu lasīšanas talka Talsos

Talsu novads šogad (2022) aktīvāk iesaistās cīņā ar kailgliemežiem. Pirmo reizi piecās publiskās teritorijās Talsu pilsētā izmantoti ķīmiskie līdzekļi, un, lai gan rezultāti ir acīmredzami, ar to nav pietiekami. Tāpēc, tumsai iestājoties, kad kailgliemeži ir visaktīvākie, vakarnakt talsinieki devās pirmajā publiskajā kailgliemežu lasīšanas talkā.

Pirmā Spānijas kailgliemežu lasīšanas talka Talsos

Talsu novads šogad (2022) aktīvāk iesaistās cīņā ar kailgliemežiem. Pirmo reizi piecās publiskās teritorijās Talsos izmantoti ķīmiskie līdzekļi. Kaut arī rezultāti ir acīmredzami, ar to vien nepietiek. Tāpēc vakar, iestājoties tumsai, kad kailgliemeži ir visaktīvākie, talsenieki devās pirmajā publiskajā kailgliemežu lasīšanas talkā.

Biežākās Spānijas kailgliemežu atradņu vietas

Ja vēlies ātrāk tikt galā ar Spānijas kailgliemezi, kur tos meklēt, kādām vietām pievērst uzmanību?

Atradīsi sadaļā "Atradnes" https://spanijaskailgliemezis.lv/atradnes.

Tur Tu iegūsi dažādus padomus no manas pieredzes.

🐌 Būvgruži

🐌 Dažāda veida segumi dārzā

🐌 Dobes

🐌 Ēkas un pagrabi

🐌 Ielas, ceļi un taciņas

🐌 Koki, krūmi un celmi

🐌 Komposta vietas

🐌 Malka un malkas šķūnis

🐌 Mulča

🐌 Nesavākti bioloģiskie atkritumi

🐌 Plaisas un caurumi

🐌 Podi un kastes

🐌 Sūna

Vienoti pret spāņu negantniekiem – kailgliemežiem mūsu dārzos

Ar saukli “Spānijas kailgliemezi! Atgriezies dzimtenē!” vienoties Spānijas kailgliemežu apkarošanai aicina gliemežu apkarošanas entuziaste Aina Jēkabsone no Talsiem. Viņa atzīst, ka brīnumlīdzekļa nav – jāķeras tik pie lasīšanas. Jo īpaši tas svarīgi tagad, kad iebrucēji ir oliņu pilni un gatavi radīt daudzskaitlīgu jauno paaudzi.