Šogad LatViaNature kampaņa "Ķeram svešos Latvijas dabā"

Prieks redzēt, ka šogad ir radusies jauna kampaņa "Ķeram svešos Latvijas dabā" pret invazīvajām sugām, kuru starpā ir arī Spānijas kailgliemezis. 

Pirmais, ir izveidota mājaslapa www.invazivs.lv.  Sākumlapā viss saistībā ar to, kā ziņot par invazīvajām sugām, izplatības kartes, sugu apraksti, utt.

Pie sugu aprakstiem kartē suga ir jāatlasa, lai nedabūtu sirmus matus, jo kartē sākotnēji ir visas invazīvās sugas. 

Ziņot par invazīvajām sugām ir ļoti ērti un vienkārši no telefona. Atrašanās vietas koordinātas telefons pats nosaka un ja esi liela lauka vidū kaut naktī, ir viegli pateikt, kur esi atradis. Atradums tajā pašā brīdī nonāk kartē. Super ātri par ko ir prieks! Ja nepieciešams, vari pārbaudīt vai nav atzīmēts kļūdaini, ko noteikti varam redzēt pievienotajos fotoattēlos.  Iepriekš ziņošana un redzēt tos kartēs nebija tik ērti un ātri. 

Otrais, ir tapusi forša filma "Invazīvo sugu detektīvi". Galvenajā lomā gan šeit ir citas invazīvās sugas, bet situācija ir ļoti līdzīga kā ar Spānijas kailgliemežiem.

Trešais, tiek organizēta talka, kurā varēs apgūt invazīvo sugu ierobežošanas metodes kopā ar dabas ekspertiem, 15. jūnijā Vecdaugavā

 

Ja patika, padalies!