Metodes - Augsnes apstrāde

  • Augsnes virskārtas uzirdināšana.
  • Vislabāk, ja var to veikt neilgi pirms sala, tā ļaujot zemes virskārtā mītošajiem gliemežiem un viņu oliņām izsalt. 

Ja patika, padalies!

Iveta Jakubāne – malakoloģe, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs Projekts “Natura 2000 aizsargājamo teritoriju pārvaldības un apsaimniekošanas optimizācija” (LIFE19IPE/LV/000010 LIFE-IP LatViaNature) tiek īstenots ar Eiropas Savienības LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu. Informācija atspoguļo tikai projekta LIFE-IP LatViaNature īstenotāju redzējumu, Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūra nav atbildīga par šeit sniegtās informācijas iespējamo izmantojumu. LLKC semināru rīko sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Daugavpils universitāti.

Gliemezis nodrošina pēcnācējus vasaras beigās un rudenī. Tāpēc dārzu īpašniekiem ir jārīkojas tūlīt – jāizseko un jāiznīcina gliemežu olas.

Daudzi pat rudenī dārzā atklāj vienu vai divus gliemežus. Tie noteikti ir jāsalasa un jāiznīcina. Turklāt jau tagad var veidot uzkrājumus nākamajam gadam. Tā kā gliemeži dod daudz pēcnācēju līdz pat rudenim. Katrs gliemezis dēj līdz 400 olām. Lai atbrīvotos no šīs sērgas, ir jāizseko gliemeži un jāiznīcina olas.

Gliemežu olas: pārbaudiet iecienītākās vietas vairākas reizes. Gliemeži dod priekšroku noteiktām vietām, kur dēt olas. Piemēram, viņiem patīk dēt olas zem stādiem, zem lietus mucas, spraugās un spraugās dārza augsnē, bedrēs zemē vai pat zem irdeniem akmeņiem celiņa malā.

Pienbaltās olas var iznīciniet. Pēc dažām dienām ir vērts vēlreiz apskatīt slēptuves. Jo gliemežiem patīk dēt jaunas olas savās iecienītākajās vietās.

Vasara ir laiks, kad mazdārziņu īpašnieki sāk novākt ražu, bet Jelgavas pievārtē dārzu saimniekiem šogad atliek vien noskatīties uz sagrauztajām pupiņu, kāpostu un pat puķu lapām. Neskartas ir tikai begonijas un tomāti siltumnīcā. Šīs postažas vaininieki ir Spānijas kailgliemeži, kam pēdējo gadu Latvijas siltās ziemas un lietainās vasaras ir izdzīvošanai ļoti labvēlīgas. Stāsta TV Spektrs.