Metodes - Jauno augu karantīna

Ja iegādājies augu vai puķupodu saņem kā dāvanu, nepieciešams to novērot.

  • Rūpīgi apskati poda ārpusi un augu.  Ja atrodi, gliemezi vai oliņas, likvidē tos.
  • Neliec uzreiz dārzā starp citiem augiem, noliec atsevišķi acīm redzamā vietā, ja iespējams uz viegli pārskatāma laukuma. 
  • Salejot podu, ja tajā būs gliemezis, pēc laika var sagaidīt, ka viesis labprātīgi pats parādīsies.
  • Kad augu stādi dārzā, pievērs uzmanību sakņu kamolam, vai nav tajā baltas lodītes vienuviet. Ja ir, lodītes izlasi un likvidē. 
  • Pēc iestādīšanas, labāk šo vietu reizēm apsekot tumšajā diennakts laikā, izmantojot lukturīti.
  • Var augu peldināt, varam pievienot klāt vara preparātus, peldināšanai ir nepieciešamas 24 stundas. Augustā un septembrī podos var būt arī oliņas, tās tik ātri nenoslīkst un arī neizlīdīs. Tādēļ, ja vari, izvēlies augus pirkt pavasarī, rudenī  - kailsakņu stādus.

Ja patika, padalies!

Stāsts aizsākās pagājušā gadā, kādā lauku sētā, kur apkārt ir daudz skaistu puķu dobju, daudz mežu un pļavas.

Vienu dienu ejot ikdienas gaitās pa taciņu uz betona loksnes tiek pamanīts Spānijas kailgliemezis. Saimniece ar gliemezi bija jau iepazinusies palīdzot citā dārzā tos salasīt. Līdz ar to nebija nekādu šaubu, ka gliemezis ir īstais.  Ieteicu vietu kārtīgi apsekot gan tad, gan vēl kādu laiku vēlāk, īpaši tumšajās nakts stundās. Kopā tika atrasti 3 gliemeži. Tie tika likvidēti.

Par laimi, šogad jaunu atradumu nav konstatēti. Domājot, kā gliemezis nonāca uz šīs taciņas, iespējams atradām iemeslu. Dažas dienas pirms tam tika turpat blakus nolikts jauniegādātais krizantēmu puķupods. 

Ja nebūtu saimniece pazinusi gliemezi un zinājusi, ko ar tiem iesākt, 3 gliemežu vietā būtu jau iespējams līdz 1500 gliemežiem šajā sezonā, kas turpinātu tālāk savu izplatību.